მცირე ჰესების ჰიდროაგრეგატის გაშვება და მართვა | თ. ტროყაშვილი, გ. ურუშაძე | სტატია | გამომცემლობა ინტელექტი/სსიპ არჩილ ელიაშვილის მართვის სისტემების ინსტიტუტი შრომათა კრებული თბილისი 2008 წ./№12, გვ.128-131 | 0 | ISSN 0135-0765 | | ქართული | სახელმწიფო მიზნობრივი პროგრამა |
რთული რხევების გამზომი მოწყობილობა | თ. ტროყაშვილი, გ. ურუშაძე, დ. ცინცაძე, | სტატია | გამომცემლობა ინტელექტი/სსიპ არჩილ ელიაშვილის მართვის სისტემების ინსტიტუტი შრომათა კრებული თბილისი 2009 წ. /№13, გვ.132-135 | 0 | ISSN 0135-0765 | | ქართული | სახელმწიფო მიზნობრივი პროგრამა |
ბალასტური წინაღობების კომუტაციის წანაცვლება ჰიდროაგრეგატის გაშვებისა და მართვის პროცესში | თ. ტროყაშვილი, გ. ურუშაძე | სტატია | გამომცემლობა ინტელექტი/ სსიპ არჩილ ელიაშვილის მართვის სისტემების ინსტიტუტი შრომათა კრებული თბილისი 2010 წ./№14,გვ.148-151 | 0 | ISSN 0135-0765 | | ქართული | სახელმწიფო მიზნობრივი პროგრამა |
ძაბვების გამრავლება და გაყოფა ინტეგრების მეთოდის გამოყენებით | თ. ტროყაშვილი, გ. ურუშაძე, დ. ცინცაძე | სტატია | გამომცემლობა ინტელექტი /სსიპ არჩილ ელიაშვილის მართვის სისტემების ინსტიტუტი შრომათა კრებული , თბილისი 2011 წ./№15,გვ. 151-153 | 0 | ISSN 0135-0765 | | ქართული | სახელმწიფო მიზნობრივი პროგრამა |
ძრავებისა და გენერატორების მართვის საკითხები | თ. ტროყაშვილი, გ. ურუშაძე | სტატია | სტამბა დამანი/საქართველოს ტექნიკური უნივერსიტეტის არჩილ ელიაშვილის მართვის სისტემების ინსტიტუტი, 2012 წ./№16, გვ. 121-123 | 0 | ISSN 0135-0765 | | ქართული | სახელმწიფო მიზნობრივი პროგრამა |
აქტიური ზოლოვანი ფილტრების გადაწყობა რეზონანსულ სიხშირეზე | თ. ტროყაშვილი, გ. ურუშაძე,ნ. შენგელია | სტატია | სტამბა დამანი,/საქართველოს ტექნიკური უნივერსიტეტის არჩილ ელიაშვილის მართვის სისტემების ინსტიტუტი, 2013 წ./ №17, გვ. 98-100 | 0 | ISSN 0135-0765 | | ქართული | სახელმწიფო მიზნობრივი პროგრამა |
დაბალი სიხშირის სიგნალების გაზომვა, გარდაქმნა და გამოყენება | თ. ტროყაშვილი, გ. ურუშაძე, ნ. შენგელია | სტატია | სტამბა დამანი,/საქართველოს ტექნიკური უნივერსიტეტის არჩილ ელიაშვილის მართვის სისტემების ინსტიტუტი, 2014 წ. / №18,გვ. 171-175 | 0 | ISSN 0135-0765 | | ქართული | სახელმწიფო მიზნობრივი პროგრამა |
აქტიური ზოლოვანი ფილტრების გადაწყობისა და გამოყენების საკითხები | თ. ტროყაშვილი, გ. ურუშაძე,ნ. შენგელია | სტატია | გამომცემლობა უნივერსალი,/საქართველოს ტექნიკური უნივერსიტეტის არჩილ ელიაშვილის მართვის სისტემების ინსტიტუტი,, 2015წ./№19 გვ. 55-58 | 0 | ISSN 0135-0765 | | ქართული | სახელმწიფო მიზნობრივი პროგრამა |
კამერტონი მუსიკალური ინსტრუმენტების ასაწყობად | თ. ტროყაშვილი, გ. ურუშაძე,ნ. შენგელია | სტატია | გამომცემლობა შ.პ.ს. პოლიგრაფია ,/საქართველოს ტექნიკური უნივერსიტეტის არჩილ ელიაშვილის მართვის სისტემების ინსტიტუტი შრომათა კრებული 2017 წ./№21, გვ. 84-89 | 0 | ISSN 0135-0765 | | ქართული | სახელმწიფო მიზნობრივი პროგრამა |
ბალასტების მართვა გენერატორის საკუთარი ხმაურის გამოყენებით | თ. ტროყაშვილი, გ. ურუშაძე,ნ. შენგელია | სტატია | გამომცემლობა შ.პ.ს. პოლიგრაფია /საქართველოს ტექნიკური უნივერსიტეტის არჩილ ელიაშვილის მართვის სისტემების ინსტიტუტი შრომათა კრებული 2018 წ. /№22,გვ. 65-69 | 0 | ISSN 0135-0765 | | ქართული | სახელმწიფო მიზნობრივი პროგრამა |
ძრავის სიჩქარის სტაბილიზაცია საკუთარი ხმაურის გამოყენებით | თ. ტროყაშვილი, გ. ურუშაძე, ნ. შენგელია, ნ.დოღონაძე. | სტატია | გამომცემლობა შ.პ.ს. პოლიგრაფია/საქართველოს ტექნიკური უნივერსიტეტის არჩილ ელიაშვილის მართვის სისტემების ინსტიტუტი შრომათა კრებული 2018 წ./ №22,გვ. 70-73 | 0 | ISSN 0135-0765 | | ქართული | სახელმწიფო მიზნობრივი პროგრამა |
მუსიკალური ინსტრუმენტების ავტომატური აწყობა | თ. ტროყაშვილი, გ. ურუშაძე, ნ. შენგელია, ნ.დოღონაძე. | სტატია | გამომცემლობა შპს მაცნე-პრინტი/საქართველოს ტექნიკური უნივერსიტეტის არჩილ ელიაშვილის მართვის სისტემების ინსტიტუტი შრომათა კრებული , 2019 წ./№23 გვ. 65-67 | 0 | ISSN 0135-0765 | | ქართული | სახელმწიფო მიზნობრივი პროგრამა |